TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW (dawniej: FOTOTECHNIK)

PUNKTOWANE PRZEZ SZKOŁĘ ZAJĘCIA EDUKACYJNE:
język polski język obcy matematyka chemia

sss (317 kB)

Egzaminy na poszczególne kwalifikacje, które uczeń technikum musi zdać będą przeprowadzane na różnych etapach edukacji. Uczeń, który wybierze ten zawód zdaje dwie kwalifikacje: Rejestracja i obróbka obrazu (III klasa) oraz Realizacja projektów multimedialnych (IV klasa), po zdaniu których otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w tym zawodzie.

Lp. Przedmioty zawodowe Razem liczba godzin
w ciągu czterech lat nauki
1
Rejestracja i obróbka obrazu
720
2
Wykonywanie projektów multimedialnych
300
4
Przedmioty ogólnozawodowe
330

Technik fotografii i multimediów (dawniej fototechnik) - to kierunek związany z tworzeniem multimediów; grafika rastrowa, obróbka fotografii, technologie internetowe i multimedialne prezentacje cyfrowe. Informatyzacja obejmuje dzisiaj coraz szersze aspekty naszego życia. Coraz częściej poszukiwani są fachowcy zajmujący się nowoczesnymi formami przekazu informacji. Głównymi narzędziami pracy stają się dzisiaj komputery, skanery, drukarki a dodatkowym atutem jest profesjonalne wykonywanie fotografii cyfrowych i analogowych.
Dla uczniów ze zmysłem artystycznym zaplanowaliśmy zajęcia z zakresu sztuki fotograficznej, rysunku, czy kompozycji obrazu. A dla miłośników fotografii setki godzin zdjęć plenerowych w ramach nauki szkolnej. W trakcie zajęć praktycznych odbywających się w naszej szkole uczniowie będą mogli zaznajomić się ze sprzętem służącym do tworzenia fotografii i nauczyć się profesjonalnego posługiwania aparatem fotograficznym. Szkolne pracownie pozwolą na wykonanie odbitek metodami tradycyjnymi.

14_05_08_pl_fo_11 (69 kB)
Loading the player...


Co dalej po tej klasie

Możesz rozpocząć pracę w studiach fotograficznych i reklamowych, wytwórniach filmowych i telewizyjnych, samodzielnie przygotowywać dokumentacje fotograficzne, pracować w laboratoriach naukowo-badawczych, medycznych, kryminalistycznych, czy archeologicznych, w ośrodkach historycznych, archiwach, muzeach, w wydawnictwach i drukarniach, przemyśle optoelektronicznym, komputerowym i informatycznym. Możesz również rozpocząć własną działalność gospodarczą lub wybrać się na studia artystyczne.

fototechnik fototechnik fot_zapraszamy (435 kB)
SZKOLNI PARTNERZY:

auto_mobil


zoeller_tech
zoeller_tech
Instytut Spawalnictwa w Gliwicach
zoeller_tech
Instytut Spawalnictwa w Gliwicach

Linki
Copyright by www.samochodowka-wejherowo.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt